Dobrze mieć przyjaciela. Bo każdy człowiek pragnie być dla kogoś ważny. A gdyby tak mieć nie jednego, a wielu przyjaciół? I to takich, którzy nigdy nie zawiodą? Są na wyciągnięcie ręki.

Dobrze mieć przyjaciela. Albo przyjaciółkę. Taką od serca. Bo każdy człowiek pragnie być dla kogoś ważny. Chociaż dla jednej osoby na świecie. I każdy chce mieć poczucie, że może na kogoś liczyć. Zwłaszcza w trudnych chwilach. 

A gdyby tak mieć nie tylko jednego, a wielu cudownych przyjaciół? I to takich, którzy przenigdy nie zawiodą? Takich, których można odwiedzać o każdej porze dnia czy nocy, jeśli tylko przyjdzie taka potrzeba? A oni nigdy nie powiedzą złego słowa. 

Przyjaźń jest niczym kubek gorącej czekolady. Rozgrzewa Cię na wskroś.

Zasłyszane

Bez obrazy

Nie obrażą się za to, że wpadasz nieproszony o nieludzkiej godzinie i zawracasz im głowę. Nie skrzywią się i nie wyproszą, gdy potrzebujesz pocieszenia, bo akurat teraz brak im czasu.

Zawsze, gdy zapukasz, szeroko otworzą ramiona i przyjmą Cię ze szczerym uśmiechem. Tacy przyjaciele to skarb. 

Zdjęcie: Licencja Canva

Z każdym dniem coraz bliżsi. W końcu niemal tak bliscy jak powietrze, którym na co dzień oddychasz. 

Przyjaciele na dobre i złe dni

Bliscy. A do bliskich aż chce się zaglądać, śledzić ich losy. Dowiadywać się, co u nich słychać. Towarzyszyć w dobrych i trudnych chwilach. Cieszyć się ich radościami, martwić, kiedy wędrują po wyboistych ścieżkach, a wiatr im wieje w oczy.

Cierpliwi, serdeczni, wyrozumiali. Zawsze z dobrym słowem na każdy smutek czy zmartwienie. Na zły humor, na zniechęcenie czy nudę. Na bezsenne noce i samotne wieczory.

I aż trudno w to uwierzyć, że są całkiem zwyczajni.  

„Saga o Ludziach Lodu” wciągnęła mnie strasznie, bardzo, okrutnie mocno. Baśniowa kraina, z której ogromnie przykro wychodzić .

Monika

Gdzie znaleźć przyjaciół

Żyją tam, dokąd czasem niosą Cię marzenia. W krainie surowej przyrody, głęboko wcinających się w ląd wąskich fiordów, lśniących srebrem górskich potoków, strzelistych świerków, które latem szepczą między sobą, a zimą wciągają na uszy śnieżne czapy.

Mieszkają daleko, na Północy, ale w rzeczywistości masz do nich naprawdę blisko. Są na wyciągnięcie ręki. Przekonaj się już teraz.

Tu znajdziesz swoich niezastąpionych przyjaciół.

I tu też na Ciebie czekają.

A Ci zakochani w Północy i w słowach, przyniosą Ci uśmiech i sprawią, że poczujesz się beztrosko jak dziecko.