Przywołaj Smaki Norwegii. Zapisz się do Smakowitego Newslettera i pobierz prezent. Jaki wolisz.

Zrelaksuj się i oderwij od codziennych obowiązków przy krzyżówce, jakiej jeszcze nie było. Niebanalnej, bo pełnej bohaterów norweskiej kultowej serii Saga o Ludziach Lodu. Jeśli już znasz tę sagę, na pewno pójdzie łatwiej. A jeśli nie znasz, spróbuj mimo to.

Gdy już rozwiążesz krzyżówkę, możesz jeszcze TUTAJ posłuchać audiobooka z fragmentem pierwszego tomu. Za darmo.

W Smakach Norwegii znajdziesz wiele przepisów na potrawy norweskiej kuchni. Proste, smaczne, czasem dość szczególne. Mocno osadzone w skandynawskiej tradycji. Niepowtarzalna rømmegrøt, domowej roboty wieloziarniste chleby i wyborne ryby czy owoce morza. Wiele z tych potraw pojawia się w poczytnych norweskich sagach, a ja je tu dla Ciebie przywołam.

Masz ochotę spróbować?

Zamień szarość w pogodny błękit. Powagę wyrzuć do kosza. Przygnębienie schowaj pod łóżko albo wciśnij głęboko do szafy.

Rozgość się tutaj. Za sprawą rysunkowego humoru Anny Domaszewskiej uśmiejesz się tak, że nawet szarobury dzień wyda się pogodny, a ponura mina sąsiada w ogóle Cię nie obejdzie.

Pobierz rajską tapetę na telefon!

 

Co mówią nasze kochane dziewczyny?

Saga o Ludziach Lodu pojawiła się ponad dwadzieścia lat temu w moim nastoletnim życiu i szturmem zdobyła me serce. Była mi pocieszeniem w trudnych chwilach, wprowadziła w świat miłości, bliskości, erotyki i magii. Sprawiła, że uwierzyłam w prawdziwą miłość. Wracałam do niej wielokrotnie, za każdym razem z tą samą radością dławiącą w piersiach.

Klaudyna

Choreografka

Właśnie otrzymałam prezent od Smaków Norwegii. Przepisy są rewelacyjne. Potrawy z ryb bardzo mnie zainspirowały, a na widok warkocza migdałowego aż ślinka cieknie mniam mniam :-)!

Magdalena

Mama dwójki diabełków

Bywają takie dni, kiedy nie wiadomo dlaczego w ogóle nie mogę się zebrać do żadnej roboty. Wszystko leci mi z rąk. No i zaczynam marudzić, bo nic mi nie wychodzi. Wtedy muszę poszukać sposobu, by poprawić sobie humor. Rysunkowe dowcipy pani Anny zawsze mnie ratują.

Iwona

Pracownik DTP